Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolaget ska bedriva utveckling, handel och produktion md rengörings-, hudvårds-, hårvårds-, kroppsvårds- och hälsoartiklar och därmed förenlig verksamhet.
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 911 | 14 850 | 12 739 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 872 | 1 073 | 2 091 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 873 | 1 102 | 2 107 |
| Årets resultat (tkr) | 1 747 | 1 151 | 1 698 |
| Summa tillgångar (tkr) | 7 383 | 6 917 | 7 938 |
| Antal anställda | 8 | 8 | 6 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 911 | 14 850 | 12 739 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 872 | 1 073 | 2 091 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 873 | 1 102 | 2 107 |
| Årets resultat (tkr) | 1 747 | 1 151 | 1 698 |
| TILLGÅNGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 114 | 235 | 291 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 7 269 | 6 682 | 7 646 |
| Tillgångar (tkr) | 7 383 | 6 917 | 7 938 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 5 372 | 4 750 | 5 099 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 60 | 399 | 761 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 951 | 1 768 | 2 078 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 7 383 | 6 917 | 7 938 |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 125 |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 8 | 8 | 6 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 989 | 1 856 | 2 123 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 11.8% | 7.2% | 16.4% |
| Soliditet | 73.3% | 72.8% | 71.1% |
| Kassalikviditet | 214.9% | 193.0% | 222.7% |
Aktiebolaget ska bedriva utveckling, handel och produktion md rengörings-, hudvårds-, hårvårds-, kroppsvårds- och hälsoartiklar och därmed förenlig verksamhet.